Центр социальных проектов будущего

ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДЛЯ МАШІ БОНДАРЬКОВОЇ (ДІВЧИНКИ З СИНДРОМОМ ДАУНА)

ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДЛЯ МАШІ БОНДАРЬКОВОЇ (ДІВЧИНКИ З СИНДРОМОМ ДАУНА)

Сьогодні 5 грудня 2019 р. Фонд оплатив навчання Бондарькової Маші на суму 2000 грн. у школі для дітей із синдромом Дауна «Перспектива 21.3». Навчання у даній школі відіграє важливу роль для розвитку дитини і її соціалізаціх у суспільство.

Батькам Маші було трошки більше 20-ти років, коли в їхнє життя прийшло щось нове – виклик збагнути щось, переосмислити, подорослішати… «Ми вже мали одну маленьку здорову донечку. Очікували на другу.» –розповідає мама Мар’яна – «Одразу після пологів нам повідомили, що у Марії синдром Дауна. Це було страшно, прикро, незвично. Ми поняття не мали, як з цим жити далі. Але ми одразу вирішили її любити і розвивати, вірячи у величезні можливості людського мозку, які не використовуються до кінця.» Більшість лікарів та оточуючі говорили, що Маша не буде ходити, говорити, тим паче писати і читати… «Все вона буде!» — говорили батьки, і займалися з нею, наймали корекційних педагогів, вона розвивалася значно краще, ніж багато інших дітей з синдромом Дауна. Далі почали вивчати закордонні методики і приєдналися до спеціального освітнього  експерименту, першого в Україні – Проекту школи «Перспектива 21.3» (від назви діагнозу – трисомія 21 хромосоми). Зараз Марія вже у 7-му класі. Разом із засновниками школи за голландськими методиками батьки бачать, що їхні діти здатні до навчання, можуть «взяти» практично все, що їм дають. Тільки треба любові і терпіння, знати, як займатися. Багато наочності, позитивні емоції, пізнання через доторк, рух, звуки, символи…

Школу «Перспектива 21.3» відвідують державні комісії, які визнають небачені результати навчання дітей з синдромом Дауна. Проте батькам самим доводиться постійно шукати кошти на все: від роботи методистів, які адаптують голландські методики, до друку зошитів, підручників, оплати педагогам, асистентам, закупівля наочних матеріалів, обладнання трудових кабінетів (які є одними з найважливіших у навчанні, спрямованому на соціалізацію дітей і підготовку до самостійного життя), проведення навчальних конференцій для спеціалістів, корекційних педагогів на всеукраїнському рівні. Тому батьки і школа постійно шукає підтримку, допомогу від партнерів, які хочуть допомогти особливим дітям, особливим сім’ям і зробити свій внесок у здоров’я всього нашого суспільства.

«А ми вже бачимо, як змінилися наші серця і серця оточуючих нас людей, як багато любові і радості Маша дарує нашому світу! Долучайтеся! Це велика місія – зробити революцію у вітчизняній спеціальній освіті, дати шанс всім дітям з легкою розумовою відсталістю відкорегувати  на зовсім новому рівні соціальні навички, вміння, знання. І у співпраці з ними отримаємо цінні скарби від їхніх сердець!» — мама Мар’яна.

Допомога здійснюється к рамках програми Фонду «Діти сонця» — поміч для дітей із синдромом Дауна.