Центр социальных проектов будущего

ЛІКИ ДЛЯ БИКОВА АРКАДІЯ (4 СТАДІЯ РАКУ)

ЛІКИ ДЛЯ БИКОВА АРКАДІЯ (4 СТАДІЯ РАКУ)

Сьогодні 9 грудня 2019 року Фонд закупив препарати Депакін Хроно та Фраксипарин для лікування Бикова Аркадія (м. Харків) на суму 2000 грн.

Діагноз: нейробластома заочеревинного простору зліва з метастазами в регіональні лімфовузли, кістки скелета, кістковий мозок T2N1M1, 4 стадія високого ризику, N-myc-негативний.

Дата народження: 8 жовтня 2015 р.

Аркадій ріс звичайним хлопчиком, які завжди є в кожному місті, селищі. Ходив в дитячий садок, бігав с друзями на вулиці, любив кататися на самокаті та на гойдалках.

В травні 2019 року на прогулянки Аркадій впав і після чого почав жалуватися на біль в коліні. Відразу звернулися до лікарні – і з того дня наше життя помінялося із веселого на лікарняні будні. Цілий місяць не могли поставити правильний діагноз: спершу лікували артрит, та долікувалися, що Аркадій уже не міг ходити та тільки плакав від болю. Далі нас перевели в іншу лікарню №16 м. Харкова, де в нас почали лікувати лейкоз крові. Аркадію зробили багато аналізів, виявили «бластні», атипичні клітини в кістковому мозку та направили на обстеження на комп’ютерну томографію. Дуже страшно було очікувати результатів обстеження, та коли отримали результати – у нас був шок — страшний діагноз РАК 4-ї стадії. Ми зробили ще одне обстеження, та діагноз підтвердився.

Аркадія перевели в обласну дитячу лікарню м. Харкова в онкологічне відділення, де він почав свою боротьбу за життя 18 червня 2019 р. На сьогоднішній день Аркадій пройшов 5 курсів хіміотерапії та проведена операція по видаленню пухлини разом з лівим наднирником в листопаді 2019 р. На черзі потрібно пройти курс високодозної хіміотерапії разом із процедурою трансплантації кісткового мозку.

Згідно з консиліумом лікарів, який відбувся в Національному інституті раку м. Київ в листопаді 2019 Аркадію рекомендовано:

—              6-й блок хіміотерапії (в онковідділенні Харківської ОДКЛ № 1);

  • високодозна хіміотерапія з аутотрансплантацією кісткового мозку (виконується в Інституті Раку в м. Києві);
  • -mIBG – сканування (в Україні не проводиться);
  • процедура імунотерапії антитілами GD2 (в Україні не проводиться).

Безрецидивна виживаність пацієнтів з діагнозом нейробластома 4-й стадії становить 20-30%. Імунотерапія дозволяє підвищити виживаність пацієнтів до 80-90 %.

Дана статистика справедлива для пацієнтів всієї групи високого ризику. У Аркадія гарні шанси на повне виліковування, оскільки ген N-myc-негативний і метастази не пошкодили життєвоважливі органи.

Сім’я звернулася в зарубіжні клініки Германії, Італії, Іспанії. На сьогоднішній час отримали відповідь від декількох із них. Вартість проведення імунотерапії дуже висока і сім’я не може самостійно оплатити дану процедуру в закордонних клініках.

Зараз прийшла зима, випав сніг, якого Аркадій довго чекав і Аркадій все мріє вийти з лікарняної плати та пограти в сніжки та покататися на санчатах. На жаль, це може не здійснитися, тому що організм Аркадія майже без імунітету і може швидко «підчепити» хворобу на вулиці. Все що йому залишається, це тільки спостерігати  через вікно лікарняної палати за грою здорових дітей в сніжки.