Центр социальных проектов будущего

ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДЛЯ СОНЯЧНОЇ МАШІ (СИНДРОМ ДАУНА)

ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДЛЯ СОНЯЧНОЇ МАШІ (СИНДРОМ ДАУНА)

Сьогодні 17 липня 2020 р. Фонд оплатив навчання Бондарькової Маші на суму 3000 грн. у школі для дітей із синдромом Дауна «Перспектива 21.3», оплата покриває навчання  школі до травня 2020 року включно. Навчання у даній школі відіграє важливу роль для розвитку дитини і її соціалізаціх у суспільство.

Батькам Маші було трошки більше 20-ти років, коли в їхнє життя прийшло щось нове – виклик збагнути щось, переосмислити, подорослішати… «Ми вже мали одну маленьку здорову донечку. Очікували на другу.» –розповідає мама Мар’яна – «Одразу після пологів нам повідомили, що у Марії синдром Дауна. Це було страшно, прикро, незвично. Ми поняття не мали, як з цим жити далі. Але ми одразу вирішили її любити і розвивати, вірячи у величезні можливості людського мозку, які не використовуються до кінця.» Більшість лікарів та оточуючі говорили, що Маша не буде ходити, говорити, тим паче писати і читати… «Все вона буде!» — говорили батьки, і займалися з нею, наймали корекційних педагогів, вона розвивалася значно краще, ніж багато інших дітей з синдромом Дауна. Далі почали вивчати закордонні методики і приєдналися до спеціального освітнього  експерименту, першого в Україні – Проекту школи «Перспектива 21.3» (від назви діагнозу – трисомія 21 хромосоми). Зараз Марія вже у 7-му класі. Разом із засновниками школи за голландськими методиками батьки бачать, що їхні діти здатні до навчання, можуть «взяти» практично все, що їм дають. Тільки треба любові і терпіння, знати, як займатися. Багато наочності, позитивні емоції, пізнання через доторк, рух, звуки, символи…

Школу «Перспектива 21.3» відвідують державні комісії, які визнають небачені результати навчання дітей з синдромом Дауна. Проте батькам самим доводиться постійно шукати кошти на все: від роботи методистів, які адаптують голландські методики, до друку зошитів, підручників, оплати педагогам, асистентам, закупівля наочних матеріалів, обладнання трудових кабінетів (які є одними з найважливіших у навчанні, спрямованому на соціалізацію дітей і підготовку до самостійного життя), проведення навчальних конференцій для спеціалістів, корекційних педагогів на всеукраїнському рівні. Тому батьки і школа постійно шукає підтримку, допомогу від партнерів, які хочуть допомогти особливим дітям, особливим сім’ям і зробити свій внесок у здоров’я всього нашого суспільства.

«А ми вже бачимо, як змінилися наші серця і серця оточуючих нас людей, як багато любові і радості Маша дарує нашому світу! Долучайтеся! Це велика місія – зробити революцію у вітчизняній спеціальній освіті, дати шанс всім дітям з легкою розумовою відсталістю відкорегувати  на зовсім новому рівні соціальні навички, вміння, знання. І у співпраці з ними отримаємо цінні скарби від їхніх сердець!» — мама Мар’яна.

Допомога здійснюється к рамках програми Фонду «Діти сонця» — поміч для дітей із синдромом Дауна.