Центр социальных проектов будущего

ОПЛАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ МАКАРОВОЇ ЛІКИ (30 000 ГРН.)

ОПЛАТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ МАКАРОВОЇ ЛІКИ (30 000 ГРН.)

Сьогодні 14 серпня 2020 року Фонд оплатив реабілітацію для Макарової Ліки (м. Київ) на 30 000 грн.

Дата народження: 06.06.2015 р.

Діагноз: ДЦП, спастична диплегія, затримка психічного та мовленнєвого розвитку (G80.1)

Дякуємо кожному, хто допоміг Ліці своїм вкладом досягти перемоги над ДЦП!

Ліка з моменту народження бореться за своє життя. Вона народилася набагато раніше терміну з вагою 830 грамів і була розміром із долоньку. Окрім Ліки, у родині є ще дві дитини, яких мама, переселенка з зони АТО, виховує самотужки. Одразу після встановлення діагнозу ДЦП Ліці батько пішов з родини, викресливши їх зі свого життя. Ліка три місяці була на штучній вентиляції легенів у реанімаційному відділені. Кожен день лікарі боролися за ії життя. Дитина не могла їсти, тримати температуру тіла і тиск, бачити, дихати.

Стан був критично важким. Коли їй було три місяці, вона почала дихати самостійно. Це була перша перемога. Відтоді почалися пошуки лікарів, медикаментозне лікування. Ліка мала дуже сильну затримку фізичного та розумового розвитку. Лікарі встановили невиліковний діагноз – ДЦП. Зараз Ліці майже 5 років, позаду безліч курсів лікування та реабілітацій, масажів, голкотерапій, мануальних терапій, іпотерапій, плавання для малюків, занять із дефектологами, які іноді дуже болючі та виснажливі, а також дуже дорого коштують. Але це діє та дає позитивний результат.

Зараз дівчинка вже вміє ходити з підтримкою дорослих, їсть майже без допомоги, вчиться роздягатися самостійно, говорить деякі слова, короткі фрази та багато чого розуміє. Вона знає кольори, форми, тварин, вивчила букви. Дуже любить музику і намагається танцювати. ДЦП – невиліковна хвороба, але при умові постійних занять можна зменшити її прояви та жити повноцінним життям самостійно.

При цьому діагнозі треба займатися майже все життя. Якщо припинити заняття та реабілітацію – м’язи твердіють, втрачають пластичність, стає важко розмовляти, жувати, рухати руками та ногами та їх розігнути. Буває так, що навіть та дитина, яка навчилася ходити, без занять згодом пересувається тільки із допомогою інвалідного візка.

За словами лікарів, Ліка має вражаючий результат та гарні перспективи на майбутнє при умові постійної реабілітації. Кожний етап реабілітації — це ще один вагомий крок о повноцінного та самостійного життя у майбутньому. Дякуємо за Ваші чуйні серця!