Центр социальных проектов будущего

ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ ДЛЯ КОВАЛЯ ІВАНА (32.000 ГРН.)

ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ ДЛЯ КОВАЛЯ ІВАНА (32.000 ГРН.)

2 вересня 2021 року Фондом було відкрито збір коштів на курс реабілітації для Коваля Івана (Дніпропетровська обл.) на суму 32.000 гривень.

Д О П О М О Г Т И

Дата народження: 05.05.2017

Діагноз: ДЦП

Шокуючий діагноз «ДЦП» став перешкодою для фізичного розвитку Івана, але, на щастя, не для розумового. Хлопчик відчайдушно бореться за своє здорове життя, на яке у нього є великі шанси, і хлопчик потребує курсу реабілітації.

З народження Івана вважали здоровою дитиною. Він вчасно почав тримати голову, перевертатися, утримувати іграшки, впевнено стояв на ногах, пересувався по квартирі в ходунках. Діагноз «ДЦП та спастичний тетрапарез» сім’я дізналася, коли Іванові виповнилося 9 місяців, коли прийшов час сісти, але цього не сталося.

На щастя, попри хворобу, інтелект Івана збережений повністю, і він розвивається за своїм віком. Хлопчик почав повзати по-пластунськи, він стає на карачки, пересувається, але ще складно (навчається), злазить із дивана, стоїть біля опори, сідає «зайчиком». Сам Іван досі не сів, але якщо його посадити, то він зможе тривалий час сидіти по-турецьки, також хлопчик почав сидіти з витягнутими ногами. Іван може сидіти на стільці (утримує рівновагу), а ось стоячи рівноваги немає. З підтримкою за лікті він теж може ходити.

Великою перешкодою в фізичному розвитку хлопчика став перекіс тазу і вкорочення правої ніжки за рахунок підвищеного тонусу справа, що призвело до підвивиху правого тазостегнового суглоба і дисплазії лівого кульшового суглоба. Дисплазію вже вдалося перемогти. В Івана великі шанси на самостійне і здорове життя, він активна і розвинута дитина. Дуже любить музику, малювати, співати, будувати з різних іграшок піраміди, добре володіє планшетом, в якому любить дивитися мультики.

Іван дуже потребує курсів реабілітації, які можуть дати йому можливість жити здоровим, повноцінним життям.