ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ НА СХОДОВИЙ ПІДЙОМНИК ДЛЯ ЧЕХУТИ ДАНІЛА (46.550 ГРН.)

ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ НА СХОДОВИЙ ПІДЙОМНИК ДЛЯ ЧЕХУТИ ДАНІЛА (46.550 ГРН.)

20 січня 2022 року Фондом було розпочато збір коштів на сходовий підйомник вартістю 46.550 грн. для Чехути Даніла.

Діагноз: м’язова дистрофія Дюшенна.

Дата народження: 10.02.2009 р.

Місто: Харків

ДОПОМОГТИ ДАНІЛУ МОЖНА ТУТ

Хвороба, що забирає здатність рухатись

Даніл розвивався, як усі діти, – вчасно почав сидіти, ходити та бігати. Ніхто і подумати не міг, що дитина хвора. Пізніше Даня почав часто падати, а впавши – все важче підійматися. Лікарі як один казали, що з дитиною все в порядку, а батьки щось собі видумують. Коли хлопчик пішов до першого класу, хвороба почала швидко прогресувати, його ніжки почали нестерпно боліти, м’язова слабкість посилювалась. Потім все було, як у пеклі: лікарі, консиліуми і страшний діагноз, як грім серед ясного неба. «Прогресуюча м’язова дистрофія Дюшенна» – одна з найважчих злоякісних дитячих патологій, цей діагноз поділив життя родини на «до» і «після».

Простими словами, при цій хворобі м’язи поступово атрофуються і починають відмовляти знизу догори. Спочатку хлопчики часто падають, потім перестають ходити, далі хвороба підбирається до рук – спочатку ти не можеш одягти футболку, потім чистити зуби і піднести ложку до рота, потім відмовляють дихальні і сердечні м’язи. Лікування не існує, тільки підтримувальна терапія…

Зараз Данілу 12 років, він уже не ходить. Хлопчик знає про свою хворобу, але не впадає у відчай. Він дуже відповідальний, організовує всю родину. А ще він дуже уважний, від його пильних очей не сховатися, він завжди помітить, коли мама сумна.

Даніл дуже добре навчається, любить історію, грає в шахи, а ще цікавиться футболом. Коли він ще непогано ходив, друзі брали його в гру на ворота, зараз це вже неможливо. Іноді він із мамою вибирається на стадіон «Металіст», але це стає дедалі важче робити. Хлопчик росте, хвороба прогресує. Родина живе на 5-му поверсі у будинку без ліфта. Мама, щоб кудись вийти з дитиною, вимушена зносити і заносити сина та інвалідний візок власноруч. Тож все частіше Даня залишається вдома, рідше бачиться з друзями. У цієї дитини простих людських радощів набагато менше, ніж у інших людей, тож мама намагається урізноманітнити його життя.

Хлопчику вкрай необхідний підйомник для сходів, щоб ні від кого не залежати і виходити з дому куди і коли потрібно. Родина не може самостійно його придбати, а Ваша підтримка може зробити життя Даніла більш повноцінним і насиченим. Сподіваємось на Ваші чуйні серця і підтримку!