ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ НА ВВЕДЕННЯ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН ДЛЯ МАШІ

ВІДКРИТО ЗБІР КОШТІВ НА ВВЕДЕННЯ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН ДЛЯ МАШІ

11 серпня 2021 року Фонд розпочав збір коштів на введення стовбурових клітин для Маші (м.Запоріжжя) на суму 28.000 гривень.

Дата народження: 11.11.2014 р

Діагноз: ДЦП, спастичний тетрапарез, симптоматична епілепсія

ДОПОМОГТИ МАШІ

6-річна Маша від самого народження змушена страждати від страшних хвороб, які не дозволяють їй нормально жити і насолоджуватися своїм дитинством. Дівчинка відчайдушно бореться за своє життя, але вона дуже потребує допомоги небайдужих людей.

Після народження у Маші діагностували ураження центральної нервової системи і асфіксію. Лікарі відразу сказали, що дитина складна і навряд чи виживе, а якщо і виживе, то матиме глибоку інвалідність. Але сім’я вирішила боротися і робити все, щоб врятувати дівчинку.

В 1,5 місяці у Маші почалися судоми. Місцеві лікарі не могли допомогти, а лікування в Києві не дало результатів, ставало тільки гірше.

«Це неймовірно страшно і боляче тримати на руках п’ятимісячну дитину, у якої на той момент було 100 і більше нападів на день. Доньку трясло постійно, вона зупинилася в рості. Це було просто пекло, я не знала куди бігти за допомогою», – говорить мама Маші.

На щастя, в Харківському генетичному центрі лікарі змогли скорегувати лікування, і буквально через 3 місяці ситуація почала налагоджуватися, нападів стало менше. Але в плані фізичного і розумового розвитку Маша стояла на місці. До того ж, виявилося, що у дівчинки дистонічні атаки змішаної форми. Вона не могла сидіти в колясці або просто лежати. Її постійно вигинало. У березні 2017 року із допомогою хорошого епілептолога напади були повністю куповані.

Маша продовжувала заняття в центрах реабілітації, а також займалася з мамою вдома. Але в лютому 2020 року у Маші стався інсульт. Лікарі говорили, що шансів у дитини немає, операцію вона не перенесе, і її ураження мозку, порушення метаболізму і субдуральна гематома несумісні з життям. Але сталося диво, Маша не просто показала хорошу реакцію на лікування, а й досить швидко відновилася і дала хороший стрибок в розумовому і фізичному розвитку. Але з часом Маші ставало гірше, повернулися страшні вигинання і трапився ряд нападів.

У вересні 2020 роки мама Маші дізналася про свою наступну вагітність, і лікарі запропонували їй провести забір пуповинної крові і самої пуповини для виділення стовбурових клітин. Така процедура використовується в Європі, і ті, хто пройшли лікування, відзначають дуже хороші результати. Стовбурові клітини, потрапляючи в організм, починають проникати туди, де є збій, і відновлювати те, що пошкоджено.

У вересні 2021 роки сім’я планує пройти процедуру із введення стовбурових клітин в Інституті нейрохірургії ім. Ромоданова. Зараз матеріал оброблений і знаходиться на зберіганні в банку зберігання стовбурових клітин «Гемофонд».

Сім’я Маші звертається за допомогою на збір коштів для проведення цієї процедури. Це шанс, який допоможе зробити її життя легшим і кращим. Маша дуже світла і усміхнена дитина. Вона бореться за життя, за право бути здоровою і сім’я дуже просить їй допомогти.