АУДІОМЕТРИ ДЛЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ (791.600 ГРН.)

Фонд закупив та передав та передав аудіометр та тимпанометр загальною варітстю 791.600 грн. для діагностування слуху дітей у Миколаївській лікарні.
КНП “Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня” Миколаївської обласної ради є спеціалізованим лікувальним закладом, який цілодобово надає медичну допомогу дитячому населенню цілої області від народження і до 18 років. Зараз лікарня надає допомогу не тільки хворим та пораненим дітям Миколаївської області, але і тимчасово переміщеним з інших областей України через воєнну агресію з боку рф (наприклад, із Херсонської області) дітям. Упродовж місяця допомогу тут отримують 2 500 – 3 000 діток – це і стаціонарне лікування (до 800 дітей на місяць), амбулаторно-консультативна допомога, і реабілітація. Також заклад працює як воєнний шпиталь.
Та для надання необхідної допомоги своїм пацієнтам закладу вкрай був потрібен потужний аудіометр та тимпанометр.
Аудіометр – це прилад для об’єктивного дослідження слуху новонароджених і дітей методом скринінгу. Прилад просто прикладається до голови дитини, і через кілька секунд лікар має інформацію про стан слуху дитини. Також прилад надає інформацію про локалізацію дефектів слуху. Таке обладнання має бути в кожному медичному закладі для раннього обстеження слуху дітей, адже в Україні існує проблема того, що батьки дізнаються про порушення слуху своїх дітей вкрай пізно, коли це можна було виявити раніше і почати лікування якомога скоріше. Аудіометрія обов’язково проводиться всім новонародженим як скринінг для того, щоб виявити глухоту на ранньому етапі, та дітям різного віку за показанням, в середньому це до 100 дітей на місяць.
Тимпанометрія (імпедансометрія) – також об’єктивний метод, що досліджує стан середнього вуха (чи немає рідини або сторонніх тіл у середньому вусі, запального процесу, деформації або розростання слухових кісточок і т. д.). Єдиний метод, за допомогою якого можна виявити отосклероз. Наприклад, людина може скаржитися на зниження слуху, а в неї рідина у вусі, після її усунення слух повертається, слухові апарати не потрібні. Також може бути встановлено, що людині потрібна операція, а чи не слухопротезування. В середньому 100 дітей на місяць проходять обстеження на цьому пристрої.
На жаль, проблеми зі слухом можна також отримати через травми та шум такої сили, який шкодить здоров’ю. В умовах постійних обстрілів регіону, наявності великої кількості вибухонебезпечних предметів, чисельних травм цивільного населення – таке обладнання вкрай необхідне. Воно надасть можливість проводити в повному обсязі діагностику, включаючи складні патології захворювань, та вичерпну інформацію для правильного лікування.
Залишається потреба ще в енцефалографі.
Електроенцефалографія (ЕЕГ) — метод діагностики головного мозку, що дозволяє проаналізувати його фізіологічні зрілість і стан, наявність уражень, загальномозкових розладів і їхній характер. ЕЕГ найчастіше використовують для діагностики епілепсії. Також його використовують для діагностики порушень сну, глибини анестезії, коми, енцефалопатії та ін. ЕЕГ використовувався як першочерговий метод діагностики пухлин, інсульту та інших фокальних порушень. В середньому в лікарні до 150-180 дітей на місяць проходять це дослідження.
ПІДТРИМАТИ ЗБІР КОШТІВ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ
Дякуємо кожному за підтримку!



